Hnedý deň – Európa v škole

V rámci Európskeho týždňa vzdelávania si žiaci našej školy pripomenuli Medzinárodný deň pôdy, v rámci ktorého modelovali z hliny slovenské hrady a zámky. Modelovanie z hliny stálo žiakov veľa námahy, síl, nápaditosti i zručnosti. Jednotlivé práce zabrali veľa prípravy i času, no hotové diela sú skutočne veľkolepé a stali sa tak súčasťou projektu Európa v škole. V rámci tohto projektu si žiaci k vymodelovaným, namaľovaným a nalakovaným hradom a zámkom pripravili i históriu a povesti, nahrali sa videá a krátke prezentácie z celej práce i fotografie od začiatku až po finálny koniec jednotlivých umeleckých diel. Okrem hradov a zámkov žiaci nižších ročníkov modelovali z hliny rôzne figúrky. Hnedý deň sa tak zapísal ako jeden z najzaujímavejších farebných dní realizovaných na našej škole pri príležitostí významných dní v roku.

V Súťaži “Európa v škole” získali naši žiaci 5. ročníka Čestné uznanie v rámci celoštátneho kola s multimediálnou prácou pod názvom “Európa je náš spoločný domov. Chceme chrániť a poznať hodnoty našich predkov.”