ZŠ Jesenské    
 
aktual/exkurzia/intro.png
Prírodovedná exkurzia v NP Muránska planina


Prírodovedná exkurzia v Národnom parku Muránska planina sa uskutočnila 3. novembra 2022. Exkurziu sme začali spoznávaním biotopu národného parku v sedle Zbojská v nadmorskej výške 725 m n.m. Nachádza sa v hlavnom hrebeni Slovenského Rudohoria a rozdeľuje jeho západnú a strednú časť. Je východiskovým bodom turistických chodníkov do Národného Parku Muránska Planina a Veporské Vrchy. Kúsok od Salaša Zbojská sme navštívili Rozhľadňu Zbojská, vybudovanú v roku 2016 ako súčasť Náučného chodníka zbojníka Jakuba Surovca. Vyhliadková veža sa nachádza na území Národného parku Muránska planina.
Žiaci sa pokochali nádherným výhľadom na prírodné bohatstvo tohto kraja a zároveň sa vo vnútri Rozhľadne Zbojská oboznámili s expozíciou chránených zvierat, vyskytujúcich sa v národnom parku.
Exkurziu sme ukončili síce unavení, no s krásnymi zážitkami na Salaši Zbojská, kde sme ochutnali povestné bryndzové halušky.

Základná škola Janka Jesenského, Mieru 154, 980 02 Jesenské         telefón: 047 / 5698101     mobil: 0911 298 447    mail: sekretariat (zavináč) zsjesenske (bodka) sk  
Webmaster: Miroslav Obročník © 2006 - 2023