ZŠ Jesenské    
 
archiv/2014_2015/skola_v_prirode/intro.jpg
Škola v prírode


18. až 22. 5. 2015

V deň odchodu by nikto nebol povedal, že deti zo ZŠ v Jesenskom zažijú nezabudnuteľné chvíle v Škole v prírode, ktorá sa konala vo Vysokých Tatrách – v Starej Lesnej. Hotel Lesana, s krásnym výhľadom na tatranské končiare, sa stala pre 36 detí a 3 pedagogické pracovníčky na päť dní domovom. Pripomínala to aj výborná strava ako od mamičky. Bývali sme na prvom a druhom poschodí v dvoj-päť posteľových izbách. Stravu sme mali 5-krát denne.
Vyučovanie sa skladalo z dvoch vyučovacích blokov. Druhý vyučovací blok bol realizovaný v prírode.
Počas pobytu drobce zvládli výlet tatranskou električkou na Štrbské Pleso a turistickú vychádzku k Studenovodským vodopádom, kam sme sa vyviezli pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca. Tatranskú prírodu mohli obdivovať aj na vychádzke v múzeu TANAPU v Tatranskej Lomnici. Stratenú energiu rýchlo doplnili v miestnej cukrárni.
Ani športová a zábavná činnosť nezostali bokom. Počas dňa sme využívali areál hotela k futbalu a rôznym športovým hrám (olympiáda ŠvP). Večer nás zlákala hra na skrývačku s baterkami. Dievčence zase zaujali loptové hry, preliezky a hojdačky. Interiér ubytovne sme využili k zábavným činnostiam – Slávik, diskotéka, výtvarná súťaž a tvorba tatranských suvenírov. Deti sa mohli zrelaxovať v soľnej jaskyni v priestoroch hotela.
Piatok sa pre nás začal veľkým balením, pretože sme museli uvoľniť naše izby ďalším detičkám. S areálom sme sa rozlúčili hľadaním pokladu.
Detičky sa zo školou v prírode lúčili s nádejou, že opäť o rok sa všetci spolu stretneme možno na inom mieste, ale znovu s množstvom krásnych zážitkov.

Základná škola Janka Jesenského, Mieru 154, 980 02 Jesenské         telefón: 047 / 5698101     mobil: 0911 298 447    mail: sekretariat (zavináč) zsjesenske (bodka) sk  
Webmaster: Miroslav Obročník © 2006 - 2024