ZŠ Jesenské    
 
archiv/2019_2020/beseda_spisovatelka/intro.png
Beseda so spisovateľkou


Beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou
Dňa 21. 11. 2019 sa uskutočnila beseda v okresnej knižnici Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote s úspešnou a medzi deťmi obľúbenou spisovateľkou Gabrielou Futovou. Autorka detskej literatúry pochádza z mesta Prešov.
Deti sa na pani spisovateľku veľmi tešili. Už niekoľko týždňov čítali jej pútavé knihy a zháňali si o nej informácie. Celú besedu viedla knihovníčka. Gabriela Futová veľmi spontánne a bezprostredne reagovala na zvedavé otázky detí. A čo ich zaujímalo najviac? No predsa inšpiračný zdroj - dozvedeli sa mnoho zaujímavostí z jej života. Spisovateľke kládli otázky k dielam. Dozvedeli sa o jej láske k zvieratám, ako vznikajú jej knihy, ako si vyberá postavy a mnoho iných zaujímavostí z jej života.
V závere besedy si žiaci pripravili pre pani spisovateľku výkresy s kresbami O škriatkoch a odovzdali aj krátke listy. Pani spisovateľka sa im veľmi potešila. Zároveň si žiaci mohli zakúpiť jej knižky a vlastnoručne si ich dať podpísať pani spisovateľkou.
Žiakom sa beseda veľmi páčila, boli veľmi spokojní a budeme ju opakovať aj v ďalších rokoch.
Základná škola Janka Jesenského, Mieru 154, 980 02 Jesenské         telefón: 047 / 5698101     mobil: 0911 298 447    mail: sekretariat (zavináč) zsjesenske (bodka) sk  
Webmaster: Miroslav Obročník © 2006 - 2024